Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
CREDITS

The graphic ideas
of the forum are powered by:
Images from PINTEREST
Special Arrows
Artifacts and Capsules
Some of the monsters
Design and coding
made by
S. D.
Developing the passengers
created by
R. N.
S. D.
E. E.
H. G.
The Story
created by
R. N.
H. G.
Y. D.
МЕСЕЧНО ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО
МЕСЕЦ МАЙ


За да спечелите месечния бадж, трябва да
Използвате 10 гранати в битки с чудовища
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Съобщения
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyВто Апр 30, 2024 5:39 pm by The Cosmos

» Предложения
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyПет Апр 26, 2024 6:45 pm by The Cosmos

» samuel hwang.
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyСря Апр 24, 2024 5:15 pm by The Cosmos

» Запазване на лик
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyСря Апр 17, 2024 10:09 pm by The Cosmos

» Voices, voices, voices...
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyСря Апр 17, 2024 2:09 pm by The Cosmos

» Сам Сириус
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyВто Апр 16, 2024 11:11 pm by Isabelle.

» Дориан Форд
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyВто Апр 16, 2024 11:07 pm by Isabelle.

» Отсъствия
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyПон Апр 15, 2024 9:09 pm by Julian L. Ortiz.

» The beast in your chest getting bigger
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 EmptyСъб Апр 13, 2024 11:46 am by Lucretia Nunberg.

Кой е онлайн?
Общо онлайн са 5 потребители: 1 Регистриран, 0 Скрити и 4 Гости

АрчибалдЛанкастър

Най-много потребители онлайн: 78, на Чет Мар 25, 2021 6:07 pm
Top posters
The Cosmos (5745)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Xiao Bai (2356)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Isabelle. (2280)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Xavier-Alexander M. (1965)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Ashleigh Ortiz. (1817)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Eva Massey. (1550)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Kathleen Saunders. (1401)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Liam S. (1389)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
-e.fairchild (1161)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 
Gareth Sunwalker (988)
Turn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9DTurn the music on and don't forget the code - Page 2 LXMzz9D 


Turn the music on and don't forget the code

4 posters

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Turn the music on and don't forget the code

Писане by The Cosmos Вто Дек 31, 2019 3:11 pm

First topic message reminder :

Непослушен си, май... нещо,
такова ми се върти в ума.
Виждайки те тъй млад,
и грижовен, но...


Само заблуда ли е това?
Сигурно.
Ще разберем съвсем скоро,
когато се събудиш.
И отвориш очи.
И изречеш
на глас.


Макар че нищо ти не би си спомнял,
злокобна участ те доведе тук,
дори самият Аз не бих могъл да ти помогна така,
както ти би успял да помогнеш на себе си.


Време е да се събудиш!
И стига съм дрънкал глупости...


Дан, пред теб се показва огромна зала, като за художествена самодейност. Ти си прилепен до стената, макар и легнал върху един диван, пред теб микрофон, стоиш върху платформа, от двете й страни има стълбички. Разгледай помещението... по скоро прилича на огромен физкултурен салон, отколкото на зала за концерти, но... Вляво от теб можеш да видиш няколко правоъгълни прозореца, през които можеш да огледаш планетата Земя и звездите. Би те заинтригувало със сигурност.


В края на физкултурния салон има две врати - дясна и лява. Избери една от тях в твоя РП пост, но не пиши, че я отваряш, просто избери. 
Благодаря!
И не забравяй, че героя ти не знае нищо за себе си. Не помни нищо.



broken pieces
The Cosmos
The Cosmos
Game Master


https://enigma-rpg.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down


Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by ~Dan~ Вто Фев 16, 2021 7:29 pm

Момичето се свести, отвори очи. Това май беше добър знак. Така си мислех докато не започна да изпада в истерия. Е, поне беше подходящо, че се намираме в зала, която не би й позволила да се нарани. И така. Отдръпнахме се от нея, за да й дадем пространство, но това явно не я предразполагаше кой знае колко.
- Ние просто искахме да се уверим, че си добре... Падна от тавана. - Отговорих на един от няколкото въпроса. Този знаех, че е отправен към нас. Това с блъскането по вратата не беше много убедително. Смисъл. Ако не искаш да те смятат за луд не се дръж като такъв. Аз определено не изглеждах така. Винаги търсех положителното в ситуацията. Ам... Май някъде си бях загубил микрофона, вече не беше в мен. Баща ми не държеше гаечния ключ. И да беше луда нямахме много с какво да се защитим. Но да предположим, че тя казва истината и не е. Да се поставим на мястото на момичето. Вижда двама мъже, единия с гащеризон, омазан в масло, другия не толкова мъжествен. Дори минава за женствен. И така. Тия двамата и тя.

- Извинявай. Не искаме да те плашим, но и ние не знаем точно къде сме. Аз съм Даниел... Или Дан, както ти е удобно. Това е баща ми Ейдън. Ти, помниш ли коя си? - Не я познавах. Когато видях баща си в мен започнаха да преливат спомени. От моето детство, от времето прекарано с него. Спомних си кой е, но когато гледах в нея, не виждах нищо. Никакво минало. За пръв път в живота си я виждах. Не знаех дали това беше добре или не беше. Тя беше втория човек по пътя ми и можеше да е откачалка, която да изкара нещо, с което да ни нарани, от някъде. Реших, да я предразположа малко към случващото се, дори самия аз да не го разбирах все още. - До преди малко самия аз не знаех кой съм, но ако продължим да следваме следите, може да се натъкнем на нещо, което да предизвика у теб спомен, който си забравила.

Погледнах към баща си за малко помощ. Той също не помнеше как се е озовал тук или къде е това тук, но пък си спомняше за мен и за мама, за гаража... Дори объркан разчитах на него. Той беше възрастния сред нас. Момичето не изглеждаше много по-голямо от мен. Щеше да е хубаво да има на кого да се опреш. Изведнъж това да се мисля за голям ми се стори смешно. Ето, че разчитах на баща си отново.
~Dan~
~Dan~
Passenger
Level 1


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by Aphrodite. Съб Фев 20, 2021 5:33 pm

Не вярваше, че някога ще се стигне до там. Да се чувства като истинска слабачка. Да се чувства като кукла на конци, все едно беше някаква марионетка, която я развяваха ту натам, ту насам, но ако може - да отиде и отвъд там. Чувстваше се толкова сама. Не можеше да повярва, че единствения човек, на когото имаше ПЪЛНО доверие, сега я предаде жестоко и нямаше как да си стои на мястото и да се прави, че нищо не е станало. 
Защото БЕШЕ станало и я касаеше. 
При това много!
Стоеше в своята стая и умуваше какво би било най-доброто решение. Кръстосала крака, единият във въздуха щеше да се откъсне от трептене. Палецът на ръката й се гризеше жестоко от устата на момичето. Изправи се! Изсумтя. Отиде до бюрото си, извади документи в две сини папки. Прегърна ги пред гърдите и се отправи към изхода на помещението. Извади чип и го постави пред устройството, което изпиука и разтвори металната врата с доза изпускане на въздух. След това се затвори зад нея.
Тя се запъти към друга врата, на която беше изписано името ........................... ... .. .. .. .. .  .. . .. . . .. .  . . . .. . . .. .  .. .  .. . .. . .  .
- Отвори ми. Аз съм! - гласът й беше дрезгав като че ли е плакала цяла вечер. Вратата изпиука отново и се разтвори по същия начин, а Афродита навлезе без дори да изчака покана. Русите й къдрици заподскачаха зад нея. Отново в стаята имаше панорамни прозорци с изглед към земята, бюро, дори стайни цветя. Вентилацията бучеше шумно, а вдясно синкава светлина озаряваше размерите на едно красиво, меко и добре ухаещо легло, пълно с рози. Афродита се намръщи и се обърна към мъжа. - Гости ли чакаш?
- Мисля че гостът пристигна. - усмихна се в отговор и се доближи близо до нея. - Мина ли ти?
- Не. - отвърна твърдо и го погледна с най-сериозния вид, който можеше да изкара.
- Кое толкова не ти харесва - в Космоса сме, пътуваме... нови светове, ново начало.
- Не желая ново начало. - изсъска Афродита. - Желая старите си приятели и семейство. - мъжът въздъхна и я погали по рамото, след това се доближи и го целуна, след това се премести на другото рамо, но Афродита се отмести.
- Аз не съм ли ти достатъчен?
- Не можеш да ме манипулираш.
- Аз и не искам.
- Оставам с други впечатления. - извърна глава сърдито и се отправи към бюрото, блъсна двете папки, оправи кичур коса, който се отмести от мястото си и го прибра зад ухото. Обърна се към мъжа, който се доближи до нея все така усмихнат. Погледна папките и се намръщи.
- Защо ми носиш тези документи? Знаеш, че те са твои.
- Така е. Оттук-насетне те ще бъдат твои, а не мои. Напускам! - отсече и тръгна към изхода, но мъжът я хвана за ръката и я дръпна.
- Какво говориш?! - възкликна изненадано. - Не можеш ей така да се откажеш. Не се намираш на Земята, за да си правиш такива своеволия.
- Тези неща ги говори на друг, Бета! - изскърца със зъби. - Казах ти, аз нямам намерение да вървя по нечия свирка. Хващам си совалката и се прибирам! - усмихна се иронично и напусна помещението. Преди да го направи, мъжът я погледна и й се усмихна:
- И двамата знаем, че няма да стигнеш далеч. - погледът му беше спокоен и уравновесен. - Те ще те убият още преди да си решила да напуснеш кораба. - примигна още по-спокойно.
- Не биха го направили, ако не знаят. - погледна го тактично и след това се чу само херметическото затваряне на вратата след Афродита.

***

- Нали няма да ме убиете?! - извика разтревожено и разпери ръце напред, продължавайки да се движи ту с единия, ту с другия крак на едно място. - Не, не... - поклати глава. - Не искам да умирам! - отсече и продължи да блъска по вратата, но без успех. Все пак се успокои, когато чу женствения глас на момчето пред нея и се обърна. Погледна го странно. После погледна и другия омазнен човек. Нямаше им никак доверие, ако можеше да избяга щеше да е супер. 
- Дали помня коя съм? - засмя се нервно. - Разбира се.... аз съм.... - запецна. - Аз... Аз съм... АЗЗЗ СЪМ!!! - усети пулса си да се ускорява още по-изнервено и усмивката й залезе. Постави ръце на главата си и усети отново острата болка, която я прониза. - Господи, коя съм?! Коя съм аз.... - започна да се тресе напред-назад, с идеята да се сети. - Не знам... - заключи тя и се обърна към тях. Потече й сълза. - Не знам коя съм?! Как е възможно??? - отново започна да се тресе и да оглежда помещението. - Къде сме?! - очевидно беше, че бяха в някаква психиатрична стая, но все още се чудеше защо нищо не вижда от прозорчето.

Добре. След като разбра, че и те не са наясно с нещата, малко се успокои, че не е единствената.
- Добре... - започна да говори на себе си. - Значи, трябва да се успокоя, всичко би трябвало да мине, нали? Щом те не знаят и ти не знаеш, значи така трябва да е... само да знаех къде се намирам... - беше клекнала на едната страна, докато другите двама се чудиха как да се измъкнат от тук. И в тоя момент вратата изскърца бавно и зловещо. Афродита я погледна и след това се обърна към тях. Изправи се. - Явно искат да излезем. - поглеждайки натам, виждаше само тъмнина... не й се излизаше въобще, но ако продължава да стои тук, щеше да е много по-зле.

CREATIVE PATH ACTIVATED!
Давам възможност да опишеш какво виждаш, Дан.
Ако трябва след това ще добавяме.
Ако имаш затруднения - свържи се с Космос.
Aphrodite.
Aphrodite.
Game Master


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by ~Dan~ Нед Фев 21, 2021 3:08 pm

Момичето доста тежко прие факта, че не си спомня коя е. Предполагах че е защото беше толкова уверена, че знае отговора, а се оказа, че всъщност не е така. Все още не смеех да я приближа, защото беше в лек шок... И не точно лек, може би. Аз го приех доста по добре, но може би защото бях сам и до скоро предполагах, че това е някаква холограмна измислица, на мой приятели... Но всичко започна да става твърде реално и това зверски започваше да ме плаши. Не бих си го признал разбира се, защото баща ми е отгледал силно момче и нямаше да го карам да се срамува. Беше достатъчно, че съм в рокля. Оставаше и да пищя като ученичка.

- Сигурен съм, че ще си спомниш скоро. Аз още не помня цялото си минало, но си възвръщам паметта. Вече бях изморен от всичко което ми се случи. Беше натоварен ден, макар дори да не знаех изобщо ден ли беше. Тук всичко беше толкова объркано. И ако наистина сме в космоса имаше ли ден изобщо? То си беше непрекъсната нощ... Като шест месеца в Исландия... Чакай, Исландия... Горчилка се появи в устата ми сало при мисълта за тази островна страна, но нямах никаква, дори бегла идея... Защо? Не си спомнях... Гумен чук се стовари върху главата ми и ме замая. Премигнах няколко пъти олюлявайки се, но в крайна сметка успях да се закрепя на краката си. Щях да им предложа да си почием, преди да продължим... Поне оставаше като вариант, преди вратата да се отвори с изскърцване. Момичето някак си беше успяло да стабилизира паниката си, но преди да е успяла да направи и крачка към вратата, вече бях зад нея и поставих ръка на рамото й. Тя се спря и ме погледна сепнато.

- Извинявай... - Отдръпнах се като опарен. Не исках да я притеснявам допълнително. - Трябва да бъдем предпазливи. Никога не знаеш какво те чака зад вратата...

Все още не и знаех името, но още се чувствах гузен, че заради мен летяхме и се удряхме из някакви стени. Не си падах по това да наранявам хората и трудно го преживях ако се случеше нещо такова... Може би. Или само за нея сега се чувствах така. Не помнех много от себе си и човека който съм бил.
- Ще мина първи. Татко... - Погледнах към него. Той беше все такъв какъвто си го спомнях и все пак се чувствах някак странно около него... Въздъхнах... - Ще вървиш ли последен?
Той кимна, което ми беше достатъчен знак. Добре. Тръгнахме към вратата Отворих я по широко и пристъпих внимателно в тъмнината, за да съм сигурен че под мен има твърда земя... Дори да не е земя поне някаква повърхност. При следващата ми качка в помещението светна една много ярка лампа. Почти ми изгори ретините. Както в стаята с медикаментите след малко светлината намаля и можех да виждам нормално. Стаята приличаше на кабинет. Имаше бюро, подредено по конец в единия ъгъл пред него два стола, които изглеждаха доста меки, тапицирани с кафява кожа, бюрото изглеждаше като да е от череша, а зад него огромен президентски стол. Отзад зад него в самия ъгъл на помещението се извисяваше лимон. Познах го, защото имаше няколко зелени плодчета.

Пода на помещението беше покрит с дебел кафяв мокет, същия цвят като кожените столове, а на отсрещната стена имаше гардероб. Дали щеше да има дрехи в него. Силно се надявах, чоропогащника ми се свличаше и ми се триеха бедрата, а ако го вдигна много ми се врязваше в подробностите. А някой носил ли е дамски чоропогащник с мъжки боксерки отдолу? Истинско мъчение. Забравил всякаква предпазливост отворих гардероба. Вътре бяха подреден няколко костюми. Официални панталони, ризи сака и вратовръзки, но в самото дъно имаше един камофлажен комплект, който привлече и вниманието ми. Кой знае какво ми беше предложила съдбата, не ми се биеше със жилещи насекоми в Армани. Не бях Джеймс Бонд. Измъкнах комплекта и направо смъкнах роклята от себе си.

- Много се извинявам... - В последствие се сетих, че има момиче при мен... Всъщност когато се обърнах за да си взема блузата. Стана ми сконфузно. Какво е да видиш гол до кръста мъж с бял дамски чоропогащник, под който прозират ярко оранжеви боксерки. - Няма да отнеме много време просто трябваше да се отърва от това облекло.

Внимателно свалих и чоропогащника за да съм сигурен, че ще е само него и още по бързо се намъкнах в панталоните. В дъното на гардероба имаше и нови обувки. Пробвах ги... Бяха може би един или два номера по големи, но за сега мислех, че са по удачни. Подметките им бяха по твърди и по здрави отколкото на тези с които бях до сега. Точно срещу вратата, през която влязохме и която държа да отбележа още не беше изчезнала, имаше ниша. По всичко личеше, че там трябва да има врата, но нямаше такава. Беше останала само касата.
- Нека продължим нататък, преди този чиито дрехи взех да е решил да ме преследва... Джиджетата на Снежанка вече са ми вдигнали мерника с кирките, сигурен съм. - Тази анимация си я спомнях от малък. Даже татко беше с мен като я гледах за пръв път... Кой взима ябълки от непознати?

Да се върнем на странната каса от врата. Тримата в индианска нишка запристъпвахме много по-уверено натам. Спрях се непосредствено преди да я прекрача. Отвън пода беше теракотен. Подадох глава. Гадна луминесцентна светлина осветяваше коридора. Лампите бяха през около метър, а някой даже премигваха. Преглътнах малко по-шумно отколкото ми се искаше. Дамите са винаги надясно, затова ще свием наляво. А и като че ли по малко премигва
и лампи имаше в тази посока.
- Прилича на болничен коридор... Ще тръгнем наляво. По осветено е. - Докладвах разузнавателната си мисия на останалите участници от екипа си. Нямаше начин да се разделим тук... Като в страшните филми. Разделете се и умрете. Излязох в коридора и тръгнах уверено напред. чувствах присъствието на другите двама зад гърба си. Тръпките лазеха по цялото ми тяло. Като онова гадно чувство, когато знаеш, че те наблюдава нещо от някъде, но не виждаш нито какво е нито от къде. Странното чувство не ме напускаше и космите ми по цялото тяло се бяха изправили като на ужасен тинейджър във филм от седемдесетте със всички онези кофти ефекти.

Продължавайки по коридора установих, че започват да се нареждат врати от двете му страни, но не бяха една срещу друга а на зиг-заг. Инстинктивно погледнах към първата. Подобно на тази от която излязохме тук имаше само каса, но пък на мястото на врата имаше железни решетки. Вместо брави се заключваше с карта, и имаше идикатор червена светлина. Това значеше че е заключено надявам се. Продължихме с вървенето минвайки покрай втората врата. Тежките ми обувки тракаха прекалено много по теракота, чуваха се от далеч. Стъпките ми отекваха от единия край на помещението до другия. Втората врата също беше с решетки, но в нея можех да видя и прозорец с изглед към земята. Някакво легло, на което имаше нещо завито под чаршафа... Всъщност беше доста топло тук. Даже си дръпнах ръкавите нагоре. Като през лятото. в третата стая също успях да видя, че някой лежи на леглото завит. Затворници ли бяха или психично болни? И защо ги държаха в клетки... Следващата ключалка беше с индикатор за пръстов отпечатък, а вртата беше като от прозрачен плексиглас или може би стъкло...
- Какво е това място? - Прошепнах хвърляйки един поглед назад към другите хора зад себе си. Беше не страх да не вземат тези врати ей така да се отворят, че не знаех какво ще излезе от тях. - Не спирайте... Виждам врата в дъното...
отчетено.
~Dan~
~Dan~
Passenger
Level 1


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by Aiden Adams Пон Мар 08, 2021 1:43 pm

Ейдън беше забравил за костюма на сина си, с който беше в момента и сега, когато облече войнишки дрехи, които намери в някакъв гардероб, осъзна, колко всъщност е пораснал той. Погледна го лежерно. Радваше му се изключително много и се доближи до него.
- Не очаквах да го кажа, при положение, че преди малко закусвахме... пораснал си много. - добре.... вярно, че не от много време бяха се намерили, но до момента Ейдън да не е забелязал това? Започваше да става още по-странно. Дан му кимна сдържано и докладва плана си, на който Ейдън се съгласи безспорно. - Радвам се, че откри нещо друго, което да облечеш. - вдигна рамене, а момичето до тях се подсмихна тихо. 

Все още всичко това му се виждаше като сън. Беше от ясно по ясно, че между гаража и кухнята такива помещения няма. Все пак толкова години е живял в тази къща и е запознат с всяко едно кътче на собствения си дом. А гледката през прозореца със сигурност го притесни. Надяваше се поне Джил да е добре. 
- Трябва да побързаме.... побързаме... по-бърза... побързаме! - усмихна се и след това объркано разклати глава. - Майка ти ще ни чака. Все пак... - погледна "часовника си". Всъщност, на лявата му китка нямаше нищо. - Ето, обяд е станало. - аха... мисля че става все по-откачено, не мислите ли?!

Минавайки през болничното крило, Ейдън се смути. Беше в края на опашката и се обръщаше назад, все едно хем знаеше, че не е явно у дома си, но и междувременно превключва. На етапи... сякаш знаеше, че е в Космоса, но и не знаеше... объркващо, нали? 
- Някоя гигантска змия... - започна да разсъждава на глас, докато минаваше през коридора и оглеждаше както стаите, така и коридора зад тях. - Или пък паяк... или нещо друго... - Афродита го скастри. Мисля че на никой не му е нужно такова развинтено въображение и той реши да млъкне. - Дали не е хубаво да отворим някоя от вратите? - другите се спряха. - Може да има някой, на когото да помогнем или нещо полезно?
- А може да има и нещо опасно? - жената го загледа въпросително. 
- И това го има... - озъби се и продължи да върви, докато хвърляше някой поглед назад. Наистина, любопитството му се опитваше да надделее над това да НЕ отваря някоя от вратите, но си спомни какво се случи последния път, когато тръгна да прави нещо. Затова прецени най-добре да не пипа нищо и да върви след Дан. Може би той знаеше правилния път, за да се измъкнат от тук и да се приберат у дома.

И като заговорихме за "у дома", Дан се затича с всички сили към края на тунела, където масивна, метална врата, изобразена като в силно огънат полумесец и няколко решетъчни метални пластини по нея като за декорация, се появи пред тях. Страхотно. Затичаха се всички натам, но дори и малкия спринт запъхтя мъжа. 
- Добре съм. - изрече с триста зора и чу някакви отключвания зад себе си. Някакъв провлачен вой, силен дим излизаше през отворените врати и започваше да става все по-студено и по-студено. Ейдън погледна натам и видя десетина "чаршафи" да се движат с бавни крачки към тях като виеха ниско и плътно. - Не съм пипал нищо. - обърна се към Дан, който не чакаше повече и отвори вратата. Афродита и Ейдън се шмугнаха вътре и при затварянето й, изчезна в небитието. 

Мъжът се обърна и видя познатата си кухня. Олекна му и въздиша. Още повече се усмихна, когато видя до барплота любимата си съпруга, която в тоя момент режеше зелена салата.
- Джил! - извика й и тръгна към нея. - Ние се прибрахме. - жената се обърна плавно и наистина изглеждаше като нормален човек. Ейдън я прегърна, целуна. Тя му се усмихна.
- Хайде. Обядът е готов. - усмихна се и се обърна към Дан. - Дан? - възкликна радостно и се запъти към него, прегърна го. - Къде изчезна? Пак беше при баща си, нали... - поклати глава. - Хайде... да сядаме да хапнем. - точно преди да се обърне, погледна към Афродита и се намръщи. - Дан? - тонът й беше студен. - Кое е това момиче? Какво се случи със Стела? Къде е тя? - "коя, по дяволите, е Стела?!

Все още не помниш Стела.
Логично е да си спомниш майка си,
след като баща ти я припозна.
CREATIVE PATH ACTIVATED!
Свободно РП по твой избор. <3
Aiden Adams
Aiden Adams
Game Master


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by ~Dan~ Вто Мар 09, 2021 7:48 pm

Тръпки ме побиваха от всичко наоколо. Тъмно, зловещо и... Погледнах към баща си, който започна да повтаря една и съща дума. Държеше странно и това ме караше още повече да се притеснявам. не ми изглеждаше добре и... Кой знае какво беше преживял преди да го открия до онази кола, която поправяше неуспешно. Още тогава заподозрях, че нещо не е както трябва с него, но някак си се надявах, че просто е моментно. От удар в главата или нещо такова... Но той продължаваше. На моменти говореше разумно, а на моменти беше като пет годишен във фабрика за сладки. Нямаше да отваряме врати. Момичето успя да го разубеди с едно изречение, преди дори аз да реагирам. Напред. Ето я вратата. Точно на време преди нискобюджетните духове да са ни спипали... Макар, че кой знае какви неща се крият под тия чаршафи..

Кухнята...

Кухнята на моята къща с моята майка в нея... Премигнах няколко пъти и побързах да отвърна на прегръдката. И майка ми не реагира по различно от баща ми, а аз се чувствах така сякаш не съм ги виждал от години... Може би беше някакъв страничен ефект от това с което ме бяха натъпкали, защото това не беше реално нали? Чакай, кое? Космоса или кухнята на нашите? Момичето до мен? Завъртях се към нея и наклоних глава на една страна. Майка ми търсеше някаква Стела? Стела... Стела...

Името ми беше познато, накара сърцето ми да прескочи удар и ме блъсна главата за част от секундата, сякаш някой заби дълъг остър предмет в окото ми. Дори премигнах няколко пъти, за да се осъзная. Добре.
- Стела?!? - Единствената Стела, за която се сещах беше едно момиченце което преди наистина много години идваше на уроци при майка ми. Дори самия аз тогава бях значително по малък... Но тази Стела замина с родителите си преди толкова много години, че бях забравил за някогашното й съществуване в пространството до този момент. - Това не е Стела, така ли?

Все пак посочих към обърканото момиче. Аз не знаех как се казва и самата тя не знаеше. За сега това беше последната ни грижа... А бях гладен... И миришеше вкусно. Каквото и да беше щеше да е по-добре от последното ми хранене с ларви. Без да се усетя започнах да си тананикам, а текста сам се завъртя в главата ми:
"Stella...
Got the conversation that I like
Serving tables way after midnight
Stealing hearts away like a thief in the night
As you move through the dark
Stella
Turn my way when nobody's watching
Stars collide like boom when we're touching"


- Ще си измия ръцете. - Когато отидох до мивката обаче и пуснах водата тя съвсем не беше обичайно бистра. Прекалено много сивееше за нормална, а колкото повече течеше. толкова повече потъмняваше. Спрях чешмата и погледнах към майка си и баща си. Те двамата сякаш бяха попаднали в собствен свят, не виждаха нищо наоколо.

Отидох до хладилника и го отворих, а той не само че беше празен, но дори не беше включен. Запрепъвах се към прозореца на кухнята, дръпнах завесите, които държаха заради алергиите ми към слънцето. Вместо да ме погали слънчев лъч обаче ме посрещна небитието на космоса. Точно както и във всяко друго шибано помещение.
- Хей! Не яж това. - Видях че момичето понечи да сложи едно парче месо в устата си. Знаех, че майка ми няма да се опита да ни отрови, но и тя като баща ми можеше изобщо да не знае къде се намира. Приближих се към момичето и малко по-грубо хванах ръката й. - Ще е хубаво да ти измислим име, за да знам как да те наричам... Извинявай. Не яж това... - Пуснах ръката й  се огледах наоколо. Това беше вратата, през която влязохме. Тази, която свързваше гаража с кухнята и зад която би трябвало да са чаршафите. Но това че реално не знаехме къде сме ме побъркваше.

- Мамо, татко... Не знам как да ви го кажа, но трябва да вървим, не трябва да оставаме на едно място. Така ще сме лесна мишена. Не знаем какво ни преследва. Просто трябва да се движим. - Погледнах и към непознатото момиче. - Вярваш ли ми? Доста неща преживях за кратко време. Все още не знам какво е това място, но се променя много лесно и умее да си играе с умовете ни. Никога не знаеш кое е реално и кое е холограма или плод на въображението ти...

Колкото и да ми се искаше да вярвам, преди малко съм закусвал с майка си и баща си бях наясно, че не е така, защото бяхме на някакъв космически кораби или нещо такова. Аз нямах спомени, а те явно имаха фалшиви такива. И това усещане, че не съм ги виждал от години... И липсата в гърдите ми, която не се запълваше дори при вида на семейството ми... Това пък какво трябваше да значи?
- Моля ви, да тръгваме, през тази врата. - Посочих към входната, за която трябваше да минем през коридора и всекидневната. Без значение, само да се измъкнем...
~Dan~
~Dan~
Passenger
Level 1


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by Aiden Adams Вто Мар 16, 2021 3:03 pm

Получи се някаква конфузна ситуация, когато Дан пита "Това не е Стела, така ли?". Всички замълчаха, включително и Ейдън. Погледна го объркано. Откъда биха знаели кое е това момиче? Друг е въпросът, че и не ги интересуваше толкова много с кого излиза техния син, освен ако не са някакви наркомани и пияници. Добре де, може би Ейдън беше прекалено зает да се труди над колата, отколкото да се занимава със сина си. Навремето, когато той беше млад, нямаше такива надзиратели около него. И това го успокояваше в днешно време, защото ако имаше, най-вероятно нямаше да срещне Джил.

А сега, той беше толкова щастлив да я види. Сякаш с години не я беше виждал, а всички знаем, че бяха минали едва 2-3 часа. Прегърна я отново, след като разговорът се разводни изцяло и я целуна по устните. Плахо, нежно и опияняващо. Толкова много обичаше съпругата си, че не можеше да повярва, че е такъв късметлия.
- Скъпа... - започна той. - Няма значение кое е това момиче, важното е, че я спасихме и един топъл обяд би й се отразил добре. - факт е, че момичето изглеждаше изтощено и объркано. Най-вероятно беше и главно.
- Спасили? От къде?
- От лудницата, скъпа. - това прозвуча странно.
- Тя луда ли е?
- О, не, не... - в един глас започнаха да се оправдават Афродита и Ейдън.
- Не... - започна той. - Имах предвид, че преди малко беше в лудница. И ние бяхме, но... - добре. Нещата май не вървяха на добре и осъзнаваше, че се заплита все повече и повече в абсурдите, които изказва, но които бяха истински! Нали??? БЯХА ЛИ ИСТИНСКИ??? 
Въздъхна.
- Добре. Забрави това, което ти казах. - усмихна й се, защото видя намръщената й и объркана физиономия. Прегърна я силно и тогава се появи техния син, който изкрещя към момичето, което вече беше си взело нещо от храната. Ами, да... преди молитва, няма храна! Радваше се, че Дан е научил нещо от тях и той прегърна през тила Джил. Усмивката на Ейдън, обаче, изчезна, когато синът му започна да ги кара да тръгват нанякъде. - Чакай малко... - започна той. - Дан, почакай. - опитваше се да спре момчето, което търсеше нещо, но и той май не знаеше какво. - За какво става на въпрос? Можем да ти помогнем? Да седнем, да хапнем... - явно не искаше да слуша това и тръгна към всекидневната. Ейдън завъртя очи и се замисли "На мен се е метнал...", погледна към жена си и тръгнаха, заедно с Афродита. - Ако не кажеш какво търсиш, няма как да ти помогна, Дан. - продължи да му пили на главата, докато вървяха.

Новото помещение изглеждаше като типичен уютен хол. С полилей, който не светеше, но пък беше светло. С ниска кафеникава масичка, удобни фотьойли, огромна секция с телевизор, който пращеше странно. Да, беше включен, но пращеше. Това дразнеше страшно много Ейдън.
- Скъпа... - започна той, навлизайки в помещението. - Май трябва да оправим телевизора. - намръщи се, отивайки да го погледне. Ръчна го за няколко секунди, но нищо.
- Чакай... - стросна се Джил и Ейдън я погледна объркано. Тя, като че ли, беше хипнотизирана от нещо. Сякаш гледаше нещо. - Тъкмо започнаха.... новините. 
- Новини? Джил... това е счупен телевизор. - факт, при него, а и при Афродита и Дан, този телевизор беше разбит и само снежинки се появяваха със звучно дразнещо оглушение из целия хол. Жената седна на едната мека мебел и постави ръце върху престилката си с отчаян вид. - Джил? Какво виждаш? - реши да пробва по другия начин. 
- Не виждаш ли? - попита тя.
- Не. Кажи ми какво виждаш?
- Война... 
- Война? - намръщи се мъжът.
- Да... война. Тук... при нас. - обърна се към мъжа си и в тоя момент цялото помещение се разтресе.
- Трябва да се махаме! - изкрещя Ейдън и се опита да хване жена си, но тя понечи да го изтърпа.
- Спокойно... ще отмине след малко. - заяви тя. - Сякаш за първи път го чувате. - обърна се към Дан и Ейдън.
- Как така? - недоумяваше по-големият мъж.
- Как ?! Това се случва постоянно, Ейдън. От Марс ли падаш?
"Нещо такова, май..."

Не след дълго всичко се нормализира. Почука се на външната врата, но имаше бележка на нея: "Смъртта навлиза от тук!"
Ейдън се обърна на другата страна и видя в хола подобна врата като в психиатрията. Май никак не му се влизаше там...

Вариант №1 - тръгни към вратата, на която пише "Смъртта навлиза от тук!"
Вариант №2 - тръгни към другата врата в хола.
Danger Path included!
Aiden Adams
Aiden Adams
Game Master


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by ~Dan~ Вто Мар 23, 2021 10:25 pm

"Да се махаме!"

Това беше единствената мисъл, която се въртеше в главата ми, паниката ме обземаше и чувствах сърцето си в ушите и го чувствах в стомаха... Трябваше ми опората на някого имах нужда да хвана нечия ръка, но не ръцете на присъстващите търсех. Усещането, че нещо болезнено ми липсва се върна със страшна сила. Дори ме задъха за момент и се спрях след като усетих, че никой вече не ме следва. Майка ми се беше загледала в разваления телевизор със тревожност, която отдавна не бях виждал.

Война...

Това пък кога се беше случило? Колко точно време.... Не, нямаше нищо реално тук. Нямаше война и тъпия телевизор дори не работеше. Земетресение, което може би трябваше да е бомба... Може да нападат кораба в който се реем или нарочно да създават илюзиите. Вече не вярвах на нищо и може би на никого... Не бях сигурен дори в собствените си родители и още по малко в момичето, чието име не знаех.

Сепнах се когато на входната врата се почука и още повече настръхнах, когато погледа ми попадна на бележката на вратата. "Смъртта влиза от тук"... Можеше ли изобщо да пише нещо по-зловещо от това. Прехапах устна и се обърнах към другата възможна врата. Лудницата или смъртта? Отвън може би имаше доста добре обрисувано бойно поле... И пак ми се струваше по-добрия вариант да излезем навън отколкото да се забием отново между меките стени на лудницата. Вече предпочитах да... Да продължа сам, защото иначе щях да се чувствам отговорен за всички беди, които ни спохождат. Нормално, изборите винаги зависеха от мен...

- Скрийте се... - Да, но къде? Насочих се към вратата с табелката... Смърт... Е, поне всичко щеше да свърши най- накрая, защото започва да ми писва. Чувствах се като в ужасна видеоигра. Дали имах няколко живота? Притаих дъх протягайки се към дръжката, изобщо не дишах... Отворих вратата и погледнах смъртта в очите...
~Dan~
~Dan~
Passenger
Level 1


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by The Cosmos Пон Апр 05, 2021 5:49 pm

Какво ли има под тази мистериозна врата?
Дали не е това, което си мисля???

Понечваш бавно, плавно да я отваряш.
И я отвори.
И пред теб имаше огромен, тъмен Космос,
с хиляди, примигващи звездички.

Беше тихо.
Беше плашещо тихо.

Светкавица те поразява.
Силна.
Изненадващо връхлетяла.

20 точки здраве ще ти бъдат отнети
/в нормалния профил!/

Светкавицата беше толкова мощна,
че те прати в хола.

Ти беше Инфектиран!
...

Моля, изчакай продължението...



broken pieces
The Cosmos
The Cosmos
Game Master


https://enigma-rpg.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by Aiden Adams Пон Апр 05, 2021 6:16 pm

Ейдън притаи дъх.
Стъпките на сина му отекваха все повече към врата, която не се знаеше какво се крие зад нея. Притесняваше се. Предпочиташе той да бъде този, който да я отвори, но знаеше, че ще се стигне до безсмислен спор, при който Даниел щеше да бъде победителят. Преглътна нервно, докато беше се надвесил над Джил и я докосваше едва-едва по рамото, докато тя се взираше все повече и повече в телевизора, в който няма нито картина, нито звук. Притесняваше се и за нейното здравословно състояние. Ейдън беше хвърлил бегъл поглед към Афродита. Момичето се беше подпряло да стената до психиатричната врата, а мъжът не преставаше да следи с поглед момчето си.
Вратата се открехна. Ейдън вдиша дълбоко и не позволяваше на въздуха в дробовете му да излезе. Пулсът му се засили. Какво беше това?! Какви са тези звезди, в Космоса ли се намираха? А, как дишат тогава? Дали е реално? Въпросите прииждаха в главата му като боулинг топки, а мозъкът му бяха всички кегли, които безпомощно се строполясваха наведнъж.

- Дан? - понечи да каже, но тишината ставаше все по-мъртвешка. Дори съскащия звук от телевизора замлъкна, ушите му започнаха да пищят от "звука", който ставаше все по-плътен и все едно се навираше в най-малките власинки на сензорите за улавяне на някакъв звук. Ни звук, ни движение от сина му. Това още повече го напрягаше. - Дан! - извика по-силно и в тоя момент видя само силната светлина от нещо, което се блъсна с всичка сила в сина му. За секунда затвори очи от рязката промяна, силния звук, който остана да пищи в главата му и тялото на неговото момче, което се провлачи от въпросната врата до килима в хола. Тялото му димеше! - ДААААН!!!!!!!!! - изкрещя силно и с две стъпки се намираше до главата му. - Дан??? - повдигна я и му зашлеви един шамар, с идеята да се съвземе. Афродита също клекна до тях, докато Джил стоеше като в транс, все още гледаща в телевизора. Сълза се стичаше по скулата й. Ейдън се намръщи. - ДЖИЛ! - изкрещя. - Какво правиш, по дяволите!!! - нищо. Сякаш въобще не беше на себе си. - ДЖИЛ??? - нямаше смисъл. Ейдън сведе главата си към Дан и го разтресе с ръце. - Дан, съвземи се, моля те! - продължаваше да се опитва. - ДАН! - не, не, не... не можеше да се случва. Мъжът се сепна и си спомни да опита дишане уста-в уста. И тръгна да го прави. Хвана носа на сина си, вдиша няколко пъти в устата му, след това кръстоса ръцете си и започна да се опитва да съвземе сърцето му. - Хайде, синко! Хайде!!! Не ме изоставяй!!! - усещаше как всичко приключва със сина му. Обхвана го напрежението, стисна го за шията като бесило. - Не ме оставяй, Дан!!! Моля те! МОЛЯ ТЕ!!!! - крещеше и продължаваше да опитва да го спаси, докато димящото му тяло не реагираше.

[***]

Няколко минути.
Няколко тежки минути, в които Ейдън се бореше със сетни сили да помогне на сина си. Афродита гледаше отстрани, а жена му продължаваше да се взира в празния телевизор. Сълза се стече от безпомощност по бузата, впивайки се в устните му.
- Хайде, Дан... - нямаше да се откаже, без значение колко време мине. Той трябваше да живее!!! Заради него!
И изведнъж усети силния му дъх, съживителната глътка, която последва с разтваряне на очите и изкашляне.
- ДАН!!! - възкликна радостно. - ДАН! ТИ СИ ЖИВ!!! - усмихна се толкова широко. - Вода! Донеси вода, момиче! - обърна се към Афродита, която кимна и пристъпи към кухнята. Отново силен трус накара цялото помещение да се разклати. Ейдън прегърна Дан и го постави на коленете си. Затвори очи и в тоя момент чу писък от кухнята. Зениците му се разшириха, когато видя как цялата кухня пропада някъде, заедно с Афродита. - НЕЕЕЕ!! - изкрещя, остави Дан на земята и направи няколко крачки към края на хола, където започваше коридора и кухнята. Тъмнината беше погълнала всичко там. Очите му щяха да изскочат. Трусовете продължаваха с всичка сила. - Какво става???

Кхъм...
Може би виждаш трите точки със скоба? Жълтичките?!
Е, дойде време малко да си спомниш...
При този светкавичен удар
и заради тези минути на безсъзнание
можеш да сънуваш това, което ти си решиш.


И тъй като може би знам какво би ти се искало да сънуваш,
АКО ЖЕЛАЕШ опиши събитие или нещо,
което ще накара Дан да се сети,
че ИМА дългогодишна приятелка.
МОЖЕ да види "Стела" като визия,
но НЕ МОЖЕ да си спомни все още кое е това момиче.
Но той ще разбере, че ИМА НЯКОЙ, за когото живее и трябва да живее!


/Ако не си ме разбрал, свържи се с мен! <3 /
Aiden Adams
Aiden Adams
Game Master


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by ~Dan~ Чет Апр 08, 2021 1:12 am

Смъртта? Смъртта беше нощното небе? Вероятно... Как можеше да се диша тук? Почувствах се като в онзи любим мой филм - Затура. Даже видях диска на полицата под телевизора. Премигнах няколко пъти. Всичко отново беше просто лъжа, въображение, илюзия... Нещо такова. Точно бях готов да кажа, че няма нищо страшно, когато... Дойде като изневиделица! Разбира се, това беше светкавица, те така обичаха да правят... Всичко стана черно, по непрогледно и от най-тъмния мрак, който си спомнях някога... Нямаше спасение от него, измъкването беше невъзможно... И най-накрая летях. Летях високо, или беше просто безтегловност с нищото...

Първи удар!

Дори не знаех какво точно се случи. Но го почувствах като глъдка въздух. Намирах се в кола, може би бях привидение или спомен. Шофирах, а навсякъде около мен летяха снежинки. Бяха толкова много и толкова големи, че чистачките изобщо не можеха да смогнат, за да почистят достатъчно, но... Километража показваше, че скоростта - никак не е малка. Тихото изпъшкване в седалката до мен ме накара да извъртя погледа си. Вълна от паника ме заля. До мен стоеше бременна жена с гримаса покзваща болката й във всяка една черта на лицето й.
- Спокойно скъпа, почти стигнахме. Дръжте се, моля ви! - Чух е да казвам и отново извъртях погледа си към пътя... Натиснах педала за газта още по-силно, вече нямаше на къде по-надолу, не виждах нищо макар всичките светлини на колата да бяха пуснати. Къде се намирах по дяволите, не виждах никакви сгради, трябваше да пътуваме към болницата нали? Къде беше тъпия град, тогава.
- Дан... Дани... - жената хлипаше, опитваше се да се свие, но когато я погледнах отново, видах кръвта по ръцете й. Кървеше... Боже, който й да си, моля те помогни ми...

Втори удар!

Неописуема болка стискаше сърцето ми със стоманените си пръсти. Трябваше да ги спася! Те бяха моя живот! Това момиче и бебето, което растеше в нея. Не знаех дори името й, но чувствата в мен бяха достатъчно красноречиви. Тя ме притежаваше, всяка частица от мен й принадлежеше и аз трябваше да я опазя...
- Дан... - Прошепна отново, не знаех кое да гледам, пътя или бялата й като на мъртвец кожа. От нея се изливаха буквално реки от кръв, а докато местех погледа си между снежната буря навън и лицето й усетих паренето в очите си.
- Моля те... Моля те не ме оставяй... Моля те... - Плачех, което още повече затрудняваше видимостта ми. Прокарах пръсти през косата й, за да я отметна и да обърна лицето й към себе си, оставяйки шофирането само на лявата си ръка... Русата й коса се изцапа със собствената й кръв, бузата също. - Скъпа, моля те погледни ме... Моля те...

Трети удар!

Блудкаво сини очи се впериха в моите без капчица блясък в тях... Мамка му, мамка му... Чакай, светлина... Болницата. Ето я! На средата на нищото... Или може би всичко друго беше затрупано... Не бяха изчистили пътя до спешния изход, затова просто зарязах колата с включен двигател изскочих през вратата прескочих колата препъвайки се и се озовах от нейната страна, бяхме затънали в сняг до коленете, но някак си със силата на волята си и явно и тази на тялото си успях да отворя вратата и да я извадя понасяйки я към спаснението.
- Остани с мен! Още малко миличка... Обичам те! Обичам те... - Шепнех докато я внасях в сграда. Посрещна ме цял екип с бели и зелени престилки и ми я отнеха, оставяйки ме да чакам в коридора покрит с кръвта й...

Четвърти удар!

Гледах как снега отвън затрупва червената диря, която тя остави след себе си. Едва си спомнях, че трябва от време на време да дишам. Навън валеше безмилостно, беше затрупало и колата, с която пристигнахме и всички следи, които бяхме оставили... Дали? Защото аз още ги виждах, бяха пред очите ми...

Вдишване...

Да, научи се Дан!

- Даниел Адамс? - Някой изрече името ми, когато се завъртях зад себе си намерих мъж с червена престилка, която някога е била бяла. - Съжалявам за загубата ви... Не можахме да спасим плода...

Премигване...

- Годеницата ви е в много тежко състояние игубила е прекалено много кръв. В момента й преливаме и се надяваме това да я спаси, но живота й все още е в опасност...
- Може ли да я видя?
- Въпрос зададен от някого с моя глас.

Мъжа тръгна напред и аз го последвах. Въведе ме в коридор, над който с големи червени букви пишеше "Интензивно". Минахме покрай няколко стаи докато накрая не ме въведе в тази, в която лежеше тя.
- По принцип не позволяваме да... - Погледна ме и виждах съжалението в очите му. - Останете колкото ви е необходимо.

Човека напусна стаята, а аз придърпах стол, за да седна до овързаното й със безброй тръби тяло. Все още изглеждаше прекалено бяла, като порцеланова кукла, която лесно можеш да счупиш, но това не ме възспря да я докосна, да подредя косата й... По лицето ми отново се стичаха сълзи гледайки как трите системи се вливат през различни тръбички в кръвта й.
- Моля те... Върни се при мен... - Хванах дланите й между своите и леко разтърках опакото на ръката й. Беше ме страх да я докосна другаде, за да не повредя нещо.

Пети удар!

Тя отвори очите си и погледна право в моите. Напълниха се със сълзи, докато устните й рисуваха една дума, която нямаше нужда да произнася... Поклатих отрицателно глава... Тя отмести погледа си от очите ми, от мен и се извъртя на другата страна. Безмощния й вик разкъса тишината... Последва втори... Докторите се притекоха веднага на помощ, но... Те не можеха да залепят разкъсаното й сърце, само аз можех.

- Погледни ме... Обичам те... - Тя отново извърна очите си към мен... - Обичам те повече от целия свят... Винаги ще съм до теб...

Но това не беше достатъчно, аз не бях рожбата, която тя да притиска към гърдите си, не бях това, от което имаше нужда... Но все пак бях до нея... Прекрачвайки всякакви правила се изправих от стола и легнах до нея на леглото притискайки крехкото й тяло в своето. Следващия й вик беше заглушен от дрехите и тялото ми... Още един... Да, болеше, по-силно от която и да е физическа болка, която някога бях изпитвал...

- До теб съм скъпа... Звинаги...


Вдишване...

Пред погледа ми виждах лицето на баща си. Леко покашляне... Болеше... Болеше почти колкото в онзи сън или беше спомен? Толкова реално... Трябваше да е спомен. Усещах как всеки един мускул в тялото ми е разкъсан, но не от загубата на детето ми, не и от светкавицата явно... Защото я бяха отделили от мен! Която й да беше тя.... То това момиче беше единствения смисъл на живота ми...

Баща ми се развика на непознатата да донесе вода, но преди да успея да свържа думите в изречение... Труса направи нещо немислимо. Цялата къща ли смяташе да погълне този Космос...
- Татко, помгни ми да стана. - Подпрях се на по възрастния от мен мъж и стъпих на кашкавалените си крака... - Трябва да идем... Идем...

Погледнах към майка си, която не придаваше нито звук нито картина... Запътихме се към нея.
- Помогни на мама, мога сам... - Но къде щяхме да отидем... Единстения изход ми се виждаше вратата към психото... Тръгнах към нея преди и тя да е попаднала в небитието... Баща ми подхвана майка ми и тримата се запътихме към вратата, която сега ми се виждаше перфектния вариант. Аз бях виновен... Избрах грешния вариант. Онова момиче, чието име дори не знаех загуби живота си заради мен и щеше да тежи на съвестта ми.

Стигнах до вратата първи и я отворих обръщайки се към баща ми и майка ми, преди да съм разбрал дори какво ни чака там. Пристъпих с гръб махайки им да попързат, но...
~Dan~
~Dan~
Passenger
Level 1


Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by The Cosmos Вто Апр 13, 2021 12:11 pm

Всичко вървеше с главата надолу.
В момента, в който стигна до
вратата, която явно водеше до психиатрична стая,
обръщайки се назад,
видя как пропада целия под.
А заедно с него
и баща ти, и майка ти...

НЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!

Изкрещи го силно!
Но и нямаш време.
По-добре да се спасяваш...
Явно пътят на баща ти и на майка ти беше дотук.
А току що ги беше срещнал...
Телата им пропадаха плавно надолу
към нищото,
към зловещото,
към тъмното.

ААААААААААААА!!!

Не мислеше толкова много,
беше ясно всичко -
трябваше да минеш през тази врата,
каквото и да има там, нали?!

И го правиш...
Нищо, че силна бяла светлина те озарява.
Заслепява...
Не можеш да видиш нищо.
Докато...
Не се прочиства всичко.

Усещаш под себе си твърдина, но не толкова стабилна.
Да...
Викове?!
Крясъци?!
Лъхва те една пролетна обстановка.
Изведнъж бялата светлина
се превръща в зеленикава, кафеникава,
очертават ти се някакви нюанси
на керемиди под теб,
на трева малко по-напред,
гора...
Две момичета,
една бабичка
и...
бой...

/справка: цък /

Упс...
Тук, обаче,
идва проблемът...
Керемидите изглеждат толкова нестабилни,
че заради твоето физическо състояние,
ти просто се подхлъзваш
и падаш надолу.
Търкаляш се яростно,
керемиди хвърчат около теб
и се строполяваш близо до верандата,
поне на гъста, зелена трева...


Губиш 40 точки здраве от НОРМАЛНИЯ ПРОФИЛ
Това е, заради свързването на двете ЛСЛ-та.


Оттук-насетне - твоята нова тема за писане е горната посочена - цък



broken pieces
The Cosmos
The Cosmos
Game Master


https://enigma-rpg.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Turn the music on and don't forget the code - Page 2 Empty Re: Turn the music on and don't forget the code

Писане by Sponsored content

Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 2 Previous  1, 2

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите